Be2 opinie: czy krytyka jest zasłużona?

Portal od początku miewał problemy z opiniami, a często, jeśli chodzi o Be2 opinie – strona główna była ilustracją złego serwisu. Ale sam pewnie wiesz, że te w internecie można po prostu kupić: sobie dobre, złe konkurencji… Uznaliśmy więc, że musimy sami się im przyjrzeć i ocenić, jak wygląda sytuacja w praktyce. Poniżej prezentujemy wyniki naszego śledztwa!

BE2 opinie

To za drogo! Czy opinie o serwisie mają rację?

Jeden z głównych zarzutów podnoszonych przeciwko portalowi było to, że konto premium jest kosztowne, a cennik nieprzejrzysty. Zgoda – można mieć wątpliwości, czy regulamin jest napisany wystarczająco dużą czcionką, ale przecież każdy może sobie ustawić takie powiększenie, jakie mu potrzebne.

Be2 opinie podkreślają, że ceny są za wysokie. Cóż – nawet jeśli opłaty za konta nie są niskie, to bez trudu znaleźliśmy parę serwisów reklamowanych nawet jeszcze głośniej, które dają mniejsze możliwości za dużą kasę. Nasz zmysł marketingowy podpowiada nam, że spora część opinii o serwisie jest po prostu opłacona przez konkurencję.

Czy w 2017 Be2 opinie słusznie wieszczą koniec serwisu?

I taka teoria się pojawiła, że niby to właściciele portalu zwijają konta premium i wędrują z kasą gdzieś w dal. Nie znaleźliśmy niczego, co mogłoby tę teorię potwierdzać: zainteresowanie jest takie samo, ilość użytkowników mniej więcej stała, nawet ktoś ładnie wyczyścił bazę z nieaktywnych użytkowników. Naszym zdaniem więc każde konto będzie nie tylko działało dalej, ale nawet może odzyskać trochę straconego pola.

Zresztą – to, ile osób ma konta premium, jest tajemnicą firmy. Dane marketingowe mogą, choć nie muszą pokrywać się z prawdą, więc jeśli zadajesz sobie pytanie „mam konto na Be2 – czy powinienem je zamknąć”, to odpowiadamy: na pewno nie musisz.

A może jednak coś się zmieniło?

czy opinie o Be2 kłamią

Jeśli zauważyłeś, że w ciągu ostatniego roku serwis się zmienił, to masz rację. Wprowadzono pewne modyfikacje, ale nie były one szczególnie duże:

  • jak sugerowały Be2 opinie: zmieniono nieco i doprecyzowano regulamin;
  • usunięto z bazy wielu nieaktywnych użytkowników;
  • usunięto z bazy kilka botów, które psuły wrażenia użytkowników;
  • wprowadzono kosmetyczne poprawki interfejsu.

Rewolucji w 2017 nie było. W 2018 pewnie też nie będzie, bo system w obecnej swojej formie działa doskonale i na sam wygląd ani funkcjonalności konta użytkownicy się nie skarżą.

Co z ogłoszeniami tylko dla dorosłych?

Opinie podkreślają zgodnie, że ludzie mający konta w serwisie często mają różne potrzeby. Choć część z nich nastawiona jest na szybki związek, niektóre zdjęcia może odsłaniają za dużo, to jednak generalnie nie jest to typowy „portal towarzyski”, czyli burdel w sieci. Nie – serwis zostaje cały czas głównie portalem randkowym o klasycznym profilu.

2017 Be2 opinie

Podsumujmy – czy opinie o Be2 kłamią?

Może nie użylibyśmy tak dużego słowa, choć niektóre opinie faktycznie cuchną czarnym marketingiem na kilometr. I choć to dobry serwis, zawsze można mieć parę krytycznych uwag. Te, które dotyczą kluczowych aspektów działania portalu zostały już częściowo naprawione, więc generalnie rzecz ujmując, opinie nie kłamią, ale prawdę można odkryć tylko, jeśli samemu ma się konto premium.

Dopiero wtedy można zweryfikować wszystko samodzielnie – to zresztą wcale nie tak drogie, jak często się opisuje.

Źródła i cytaty:

  1. https://twitter.com/matchmaking_be2
  2. https://web.facebook.com/Be2-302686456799861/?_rdc=1&_rdr
  3. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2011/06/falszywy-portal-randkowy.aspx