Portal randkowy Sympatia – lider, ale czy zasłużenie?

Portal randkowy Sympatia – czy już go znasz?

Portal randkowy Sympatia, obecnie marka Onetu, jest najstarszym serwisem randkowym w Polsce i ma za sobą bardzo ciekawą historię oraz wspaniałe Sympatia opinie. Jest to również jeden z najbardziej popularnych obecnie portali dla samotnych, ma też ciekawy profil działalności, choć oczywiście nie wszystko jest idealne.

Portal randkowy Sympatia

Portal randkowy Sympatia – czy jest dla Ciebie?

Sympatia ma ciekawy model biznesowy, ponieważ dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców. Głównym celem jest wspomaganie osób, które szukają partnera do poważnego, aczkolwiek nie zawsze formalnego związku. Profile są moderowane ręcznie, a informacje weryfikowane, więc pewnie słusznie serwis ten jest uznawany za najpewniejszy w 2017 roku.

  • Portal randkowy Sympatia zrzesza ludzi szukających przede wszystkim trwalszych związków.
  • Ceny za rozbudowane pakiety są dość przystępne (od niecałych 7 złotych za miesiąc do 17 złotych za miesiąc), więc nie trzeba być szczególnie przy forsie.
  • Serwis jest dobrze zabezpieczony i dba o prywatność użytkowników.

Jak zacząć szukać partnera?

randkowy Sympatia

W serwisie podstawowe funkcjonalności są bezpłatne – wystarczy przynajmniej na tyle, żeby uruchomić w miarę kompletny profil i rozpoznać, jakie funkcje jeszcze są przydatne, a które dostępne są tylko w płatnych pakietach. Później można już wybrać sobie pakiet premium według własnych upodobań. Portal ułatwia tworzenie profili oraz znajdowanie potencjalnych partnerów, ale za pełną funkcjonalność trzeba zapłacić.

Rejestracja jest prosta i wymaga tylko kilku podstawowych informacji. Więcej danych należy podać dopiero we własnym profilu. Zarejestrować się można również z poziomu aplikacji mobilnych (są dostępne w sklepach Play i Apple), które pozwalają również na wykonanie wszystkich akcji znanych z desktopowej wersji serwisu.

Czy w serwisie odnajdą się osoby starsze?

Sympatia jest jednym z nielicznych portali, w którym średnia wieku użytkowników jest nieznacznie przesunięta w górę – aktywnie korzystają z niego również osoby z wyższych grup wiekowych, ale reprezentowani są absolutnie wszyscy. Jest to jeden z powodów, dla których związany z marką Onet serwis jest tak bardzo popularny – bez botów jest to całkiem przyjemnie, a fałszywe konta nie zaburzają odbioru.

Jakie są szanse na to, że portal randkowy Sympatia będzie początkiem związku?

Ilość zarejestrowanych i aktywnych użytkowników serwisu nie jest dokładnie podana. Wiadomo, że w 2011 roku były to ponad 4 miliony profili osób z Polski i zza granicy. Obecnie można obstawiać nieco mniej – może „tylko” 3 miliony, ale nawet gdyby był to tylko milion, to i tak byłby to wynik godny podziwu. Od lat zresztą portal utrzymuje pozycję lidera niezależnie od metodologii badania.

Sympatia opinie randki portal

Kontakt w serwisie jest łatwo nawiązać, ale pewne trudności mogą dotyczyć użytkowników darmowych kont. W przypadku płatnych ograniczeń nie ma w żadnym aspekcie i można dowolnie przeglądać profile (nie ograniczając się jedynie do tych, które proponuje świetny skądinąd algorytm dopasowania), a także przeglądać zdjęcia i dodawać strony osób do ulubionych, aby je później łatwiej odszukać.

Podsumujmy Sympatię

Sympatia jest klasycznym serwisem randkowym o długiej historii, stąd pewna ilość opuszczonych kont nie może dziwić. Nie ma ich jednak wiele, usuwane są też regularnie fejki, a boty prawie nie działają. Ilość użytkowników jest bardzo duża, a ceny za konto płatne przystępne, dlatego obecnie jest to nadal jeden z najchętniej wybieranych portali w swojej grupie.

Źródła i cytaty:

  1. https://web.facebook.com/sympatia/?_rdc=1&_rdr
  2. https://pl.wiktionary.org/wiki/sympatia
  3. https://twitter.com/sympatiapl